Stredisková lyžovačka

„Čo by to bola za zima, keby sa nešlo lyžovať“. Alebo: „Bez snehu si zimu neviem ani predstaviť!“ … mnohé a iné podobné vyhlásenia je možné počúvať  začiatkom decembra s nádejou, že príde krásna biela zima. Napriek predpovediam v Košiciach však nič také tento rok nebolo a bolo dosť odvážne sa domnievať, že sneh predsa len cez polročné prázdniny príde.

Či niekto mal obavy alebo nie, predsa len takmer tridsať ľudí z Troch hôrok v Košicicach sa vybralo na pár dní, aby otestovali kvalitu svahu v Dolnom Kubíne. Piatok a sobota sa lyžovalo celý deň. Večer bol otvorený pre spoločné hry, zábavný program a film. Na večer scénok nezabudne z účastníkov asi nikto – zo smiechu dostali niektorí väčšiu svalovicu ako z lyžovania. S ponocovaním nemal problém asi žiaden účastník, pretože každý chcel byť čulý na svahu a odpočinúť si z uplynulého dňa.

V nedeľu sa lyžovalo iba doobeda. Po krátkom občerstvení sa pobalili veci, naložili lyže do prívesného vozíka a cestovalo sa späť do Košíc. Krátky, ale o to na zážitky bohatší výlet sa skončil. Nie je nutné však zúfať, pretože o rok je tu opäť.

:: Fotogaléria ::